PROJE HAKKINDA

Türkiye'nin ünlü mimarlarından Adnan Kazmaoğlu imzasını taşıyan Canan Residence, 12.600 m² alan üzerinde, 3 blokta, Penthouse'ları ve 1+1'den 4+1'e toplam 269 dairede, eşsiz sosyal tesisleri, modern mimarisi, kalite ve konforu ile sahiplerine ayrıcalıklı bir yaşam sunuyor…

Brüt 3.20m kat yüksekliği,
İtalyan Snaidero mutfaklar
Özel tasarım dolaplar
Porselen seramikker ve Grohe armatürler
Miele beyaz eşyalar
Split klima altyapısı, kablo TV, uydu anten ile internet bağlantısı, dahili telefon sistemi
Isı yalıtımlı alüminyum doğramalar, konforlu ısı yalıtımlı camlar
Merkezi ısıtma ve sıcak su payölçer sistemi ile ısınma giderlerinde önemli tasarruf sağlayan termostatlı vanalar
Alüminyum Schüco doğramalar
Akıllı ev otomasyon sistemi
Sinema ve konferans salonu
Çocuk oyun parkları, hobi alanları
Market, kuaför, kuru temizlemenin bulunduğu çarşı
Kapalı otopark ve her daireye ait depo alanı
Güvenlik
Aydınlatmayla donanmış CCTV kamera sistemiyle desteklenen merkezi güvenlik denetimi
Otomatik sistemle kontrol edilen otopark girişleri
Daire ve sosyal tesislerde sprinkler söndürme sistemi
Elektirik kesintisine karşı, bina ve sosyal tesislerin kapasitesini %100 karşılayan jeneratör
Dairelerin ihtiyacını karşılayacak su deposu ve su arıtma sistemi

Canan Residence' ın deprem yönetmeliğine uygun olarak tasarlanan binaları, betonarme ve statik projeleri Prof. Dr. Zekai Celep danışmanlığında hazırlandı ve İTÜ İnşaat Fakültesi tarafından onaylandı. Betonarme taşıyıcı sisteminde C30-C35 beton kalitesi ve uluslararası standartlara uygun St IIIA çeliği kullanıldı.

Canan Residence' da 7 yıldızlı otel konforuyla buluşuyorsunuz... Yüksek standartlardaki sosyal tesislerinden sadece siz yararlanıyorsunuz.

Açık ve kapılı olmak üzere yarı olimpik yüzme havuzları ve jakuzi
Technogym ekipmanlarıyla tam donanımlı fitness salonu
Pilates - yoga salonu
Sauna, buhar odaları, şok duşlar, masaj odaları bulunan SPA
Açık ve kapalı basketbol sahaları, squash salonu, tenis kortu
Çocuk havuzları
Toplantı ve sinema salonu 0-6 yaş ve gençlere yönelik hazırlanan oyun odaları

SİTE YÖNETİMİ

Canan Residence'ın Değerli Sakinleri,

Temmuz 2010 tarihinden bu yana kullanımına başlanılan Canan Residence'da sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Sitede her zaman huzurlu ve konforlu bir yaşantı sürmenizi dileriz. Türkiye'nin seçkin sitelerinden birisi olan Canan Residence'ın sadece inşaat nitelikleri ile değil, yaşam düzeyi ile de örnek bir konut projesi olarak öne çıkması için hep birlikte çalışmamız gerektiğine inanıyoruz. 

Sitemiz yönetimi ve çalışanlarıyla SPA ve spor salonları, açık-kapalı yüzme havuzları, yeşil alanları, çocuk oyun bahçeleri, sinema salonu, 0-6 yaş oyun ve genç odası, kafeterya, kuaför, mini market, araç yıkama ile pek çok hizmeti siz sakinlere en iyi şekilde ulaştırma gayreti içindedir. 

Bilindiği üzere, 269 konutun yer aldığı böylesine büyük hacimli bir sitede yaşayan herkesin, sitenin sunduğu her türlü olanaktan en üst düzeyde, en kolay ve en elverişli şekilde yararlanılabilmesi için bir takım kuralların belirlenmesi ve bunlara dikkat edilerek davranılması zorunludur. 

Sitede verilmekte olan hizmetler, tesiste yer alan önemli sistemler, bunların tanıtımı ve bunlardan yararlanma koşulları ile yönetim planının yer aldığı bu web sitesinin siz sakinlerimize yararlı olacağını ve yaşantınızı kolaylaştıracağını düşünüyoruz. Hazırlanan bu sitede eksik olduğunu düşündüğünüz hususlar için uyarılarınız, beklentileriniz ve önerileriniz için site yönetimimizin duyarlı olacağını bilmenizi isteriz. 

Site Yönetim Kurulu'nca hazırlanan bu web sitesinin sizlere sunulmasındaki ana amaç, her türlü uygulamada yasaların belirlediği çerçevenin içinde kalarak; 

 • Hizmet şirketlerinin uluslararası kabul görmüş standartlarından da yararlanarak en üstün hizmet standartlarını sağlamak üzere, Canan Residence' ta yaşayan sakinlerimize kalitesi yüksek, huzurlu, temiz, güvenli ve konforlu bir yaşam sürdürtmek, 
   
 • Sitedeki konutların değerini arttıracak en iyi hizmet ve uygulamaları sunmak ve bunların sürekliliğini sağlamak, çeşitliliğini artırmak, 
   
 • Bu hedeflere ulaşmak için her türlü koruyucu tedbiri almak ve geliştirmek, 
   
 • Günlük yaşam içerisindeki hizmet ihtiyaçlarını, yasak ve kısıtlamalardan ziyade uygun standartlar kullanılarak karşılamak, 
   
 • Alınacak kararları bu sitede sizlerle paylaşmak, görüş ve önerilerinizi almaktan ibarettir. 

Modern toplu yaşam ortamlarında başkalarının haklarına saygı gösterildiği sürece kendimizin de haklarımızı talep edebileceğimizi hepimizin bildiğinden emin olarak, değinilen hususlara azami ilgi göstermenizi bekler, vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ederiz. 

Canan Residence Site Yönetim Kurulu

Kadri NASUHOĞLU (Başkan)

Hakan AŞAM (Muhasip Üye)

Dr.Müh. Semra ÖZKAN

Gülbahar YALÇIN

Burak ÇETİNTAŞ

HİZMET FİRMASI ve PERSONEL BİLGİSİ

Hizmet Firması İle İlgili Hususlar

CANAN RESIDENCE’ta oturan bağımsız bölüm sakinlerine hizmet firması olarak güvenlik, temizlik, bahçe işleri ve teknik işlerle ilgili hizmet verilecektir. Site web sayfasında belirtilen kurallara uyulmasının, personelin, siz sayın site sakinlerine daha iyi bir hizmet vermesine olanak sağlayacağı inancındayız. 

 • Site ile ilgili talep ve öneriler mümkünse yazılı olarak hizmet firması ile birlikte Site Müdürlüğüne yapılmalıdır. Hizmet firması odası, sosyal tesis içersindeki ofis bölgesinde hizmet vermektedir. 
   
 • Site personelinin görevlerine müdahale edilmemeli, talep ve öneriler Hizmet Firması Tesis Yönetim Müdürlüğü’ne bildirilmelidir. 
   
 • Site sosyal tesisinin açılış ve kapanış saatleri proje yönetimi ve güvenlik personeli tarafından takip edilecektir. Kullanım saatleri dışında bu tesislere girmek konusunda ısrarcı olmamak gerekmektedir. 
   
 • Hizmet firması yöneticilerine bilgi akışı konusunda destek olunması, siteyi ilgilendiren konuların en kısa sürede ve sorunun büyümesini beklemeden paylaşılması hizmet kalitesini arttıracaktır. Site Yönetimi’ne ait telefon numaraları aşağıda belirtilmiştir. 
   
Site Yöneticisi : 0216 594 91 01
Servis Takip Planlama Uzmanı (STPU) 0216 594 91 92
Resepsiyon : Diyafon (intercom) Sistemi 
Giriş Güvenlik : Diyafon (intercom) Sistemi
 • Site sakinleri bütün talep ve önerilerini Site Yönetimi’nde görevli bulunan Servis Takip Planlama Uzmanı‘na ve resepsiyon görevlisine yukarıda belirtilen numaradan telefonla ulaşarak bildirebilirler. 

 

Personel Bilgisi

Yönetim Ofisi

Hiç Veri Yok.

Resepsiyonist

Hiç Veri Yok.

Spor Hocası

Hiç Veri Yok.

Güvenlik Personeli

 • Üçler ŞAHİN
  Güvenlik Şefi
 • Eyüp GÜLBAŞ
  Güvenlik Amiri
 • Dursun SÜLÜK
  Güvenlik Personeli
 • Murat DEMİRKAN
  Güvenlik Personeli
 • Burhan ÇALIK
  Güvenlik Personeli

Temizlik Personeli

 • Mustafa KAYA
  Temizlik Personeli

Teknik Hizmetler ve Bahçe Bakım Personeli

 • Kadir KILIÇARSLAN
  Elektrik Teknisyeni
 • Servet SARITAŞ
  Elektrik Teknisyeni
 • Hüseyin KAYGUSUZ
  Bahçe Bakım Personeli

GÜVENLİK HİZMETLERİ

 • CANAN RESIDENCE Özel Güvenlik sertifikalı personelden oluşan güvenlik ekibi ile 24 saat boyunca korunmaktadır. 
   
 • Sitemizin kapalı otoparklarında, site giriş ve çıkışlarında, Blok Zemin Kat Girişlerinde, ortak alanlar ile site Çevre Duvarları üzerinde olmak üzere toplam 54 kamera mevcut olup, kamera görüntüleri kayıt altında tutulmaktadır. 
   
 • Daire sakinlerine gelen ziyaretçilerden teyit alınmayan şahıslar ne maksatla olursa olsun site içerisine alınmamaktadır. 
   
 • Sitenin iç devriye hizmeti 1 özel güvenlik personeli tarafından 24 saat süresince belirlenmiş periyodla yerine getirilmektedir. Bu personel aynı zamanda ana girişte hizmet veren özel güvenlik görevlilerinin istirahat, mola ve yemek ihtiyaçları için değiştirici olarak görev yapmaktadır. 
   
 • Site içerisinde tespit edilen olumsuzluklar Site Yönetimi tarafından ilgili Site Sakinleri’ne bildirilmektedir. Bu konuda özel güvenlik personeli tespit, takip ve kontrol görevini devriye hizmeti ile yerine getirmektedir. Site sakinlerimize yapılan her türlü bildirimin, güvenlik ve yaşam standartlarının yükseltilmesi amacına yönelik olduğunu unutmayınız. Uyarılara gerekli reaksiyonu gösteriniz.

TEMİZLİK HİZMETLERİ

 • Hizmet şirketi Temizlik Standartları, projede görev yapan temizlik personeli tarafından uygulanmakta, proje denetimi yanı sıra merkezi denetim ile hizmet kalitesi denetlenip desteklenmektedir. 
   
 • Temizlik hizmetleri her faaliyet için periyotlara bölünmüş olup bu faaliyetlerin ilgili periyotlar içerisinde yerine getirilmesi sağlanmaktadır. Bu sebeple planlı temizlik faaliyetleri dışında talep edilen her faaliyetin yerine getirilmesi yapılan planlamanın uygulanması konusunda aksaklıklara sebebiyet verebilecektir. 
   
 • Temizlik personelinin temizlik faaliyetleri esnasında ikaz ve uyarı levha ve işaretlerine özellikle kaygan zemin ikaz levhalarına karşı dikkatli davranılması müessif bir yaralanmayı engelleyecektir. Site sakinlerinin bu konuda hassas davranmaları önleyici tedbirleri artıracaktır. 
   
 • Planlı temizlik faaliyetleri dışında ihtiyaç olarak tespit edilen faaliyetlerin Site Yöneticisi’ne yazılı olarak bildirilmesini ve ilgili konunun Site Yönetim Kurulu onayını müteakip planlamaya dâhil edilmesi sağlanacaktır. 
   
 • Site Yönetimi’miz geri dönüşüme çok önem vermektedir. Bu maksatla kâğıt atık ve kullanılmış pil gibi atıklar bu amaçla kullanılan konteynırlara bırakılmalıdır. 
08.00 10.00 : Dış mıntıkanın temizliğinin yapılması
Blok girişlerinin yıkanması
Asansörlerin silinmesi
10.00 12.00  : Çöp toplama ve uzaklaştırma
Asansör temizliği
Blok giriş ve Asansör kontrolü
12.00 13.00 : Yemek saati
13.00 15.00 : Genel blok temizliği ve toz alımı
Merdivenlerin ve paspasın süpürülmesi
Blok giriş camlarının silinmesi
Kat koridor camlarının silinmesi
15.00 15.15 : Çay paydosu
15.15 17.00 : Blok giriş ve katlarının genel kontrolü
Genel blok temizliği ve toz alımı
Merdivenlerin ve paspasın süpürülmesi
Blok giriş camlarının silinmesi
 Kat koridor camlarının silinmesi
17.00     Mesai Bitimi

 

Bir temizlik personeli izinli günleri hariç saat 13:00 da mesaiye başlayıp saat 21:00 da mesaiyi bitmektedir. Bu personel sosyal tesis ve ortak alan temizliği ve kontrolü yapmaktadır.

TEKNİK HİZMETLER

Sitemizde 7/24 teknik personelimiz bulunmaktadır. Teknik personel ortak alanlarda yer alan genel aydınlatmalar, TV Yayın sistemleri, Isıtma kazanları ve ısıtma elemanları, İntercom sistemleri gibi teknik ürünlerin işleyişlerinden sorumludurlar. Bu süreçleri takip ve kontrol etmek, eksikleri anında gidermek ve müdahale etmek görev tanımları içerisindedir. Tüm teknik mahallerin ve cihazlarının doğru çalışması verimli çalışmalarının sağlanması ve periyodik bakımlarının yapılması hususlarında sorumludurlar.

BAHÇE-BAKIM HİZMETLERİ

 • Yeşil alan/peyzaj donanımının bakımı, hazırlanan yıllık, aylık ve haftalık programlar ve teknik şartname doğrultusunda profesyonel yönetim şirketi tarafından yürütülmekte ve peyzaj uygulamaları site yönetimi denetlenmektedir. 
   
 • Peyzaj alanındaki bitkilere zarar verilmemelidir. 
   
 • Çimler üzerinde, top oynamak, bisiklete binmek, evcil hayvan gezdirmek yasaktır. 
   
 • Yürüyüş için site içinde ahşap veya parke taş yollar kullanılmalıdır. 
   
 • Ortak bahçe alanlarına çiçek, çalı formu, bitki, ağaç fidan dikilmesi sadece Site Yönetimi tarafından gerçekleştirilir. 
   
 • Site Sakinleri ortak alanları gelişi güzel veya kullanım amacı dışında kullanamaz, herhangi bir ekim veya dikim yapamazlar. Mevcut yeşil alanlardaki bitkiler kişisel düşüncelerle sökülemez. 
   
 • Yeşil alanlara sigara izmariti, boş şişe, poşet vb kirletici maddeler atılmamalıdır. 
   
 • Çocuk oyun grupları, parklarında evcil hayvanlarınız dolaştırılamaz.
   

İLAÇLAMA HİZMETLERİ

 • Hizmet kapsamında Uçan Haşere, Yürüyen Haşere ve Kemirgene yönelik Entegre Mücadele programı yürütülmektedir. Kemirgene yönelik; İç alan, dış alan, otoparklar, otoparklarda bulunan depo, kazan daireleri, ortak alanlar içerisindeki şaft kanallarına kemirgen yem istasyonları bırakılmaktadır. 
   
 • Yürüyen Haşereye yönelik; Bina girişleri, apartman ortak alanları, merdiven ve asansör boşlukları, sığınaklar, bodrum katlar ve apartman çevrelerine müdahaleler yapılmaktadır. 
   
 • Uçan Haşere yönelik; Tüm kullanılmayan havuzlar, süs havuzları, sulama esnasında ve sonrasında ortamda oluşan küçük su birikintileri, rögar içleri ve atık su kanalarında ergin sinek oluşumunu durdurmak için larvasit uygulamaları yapılmaktadır. Uçan haşerelerin dış alanda çevreden gelerek bu ortamda faaliyetlerini sürdürmelerini engellemek için programlı bir şekilde dış alan ULV uygulamaları yapılmaktadır. 
   

JENERATÖR

Jeneratör sistemi kesintisiz enerji sağlamak için sitenin kullanım konforunu ve güvenliğini maksimumda tutmak amacı ile % 100 kapasite ile sürekli aktif durumda olup, bakımları ilgili yetkili servisçe belli periyotlarda yapılmaktadır.

YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMİ

 • Canan Residence’da Honeywell XLS200-E Interaktif Adresli Yangın Algılama ve Uyarı Paneli kullanılmıştır. Bu sistem tüm ortak mahalleri, daireleri, mekanik cihaz odalarını, kazan dairelerini, kat koridorları ve bunun gibi risk kabul edilen noktaları, risk faktörüne göre ısı veya duman detektörleri ile izlemektedir. Bu konuda herhangi bir uyarı olduğunda bu durum ekipler tarafından değerlendirilerek uyarı sinyalinin alındığı bölgeye denetim için bir personel en kısa sürede sevk edilir, daire içerisinden bir alarm geldiyse mutlaka teyit için daire sahibine ulaşılır. 
   
 • Canan Residence’ın tamamında Yağmurlama (Spring) sistemi ile Yangın Söndürme Sistemleri mevcuttur. Bu sistemler yangın detektörlerinden bağımsız olarak çalışırlar. Sistemin çalışması şöyledir; Daire içindeki Spring cihazının herhangi bir darbe ile kaza sonucu kırılması veya daire içinde bulunduğu noktanın sıcaklığının 65C olması ile kendiliğinden patlar ve sistem deki basınçlı su 350 cm çapında alana yağmurlama yaparak söndürme işlemini gerçekleştirir. 
   
 • Canan Residence’da yerleri kat planlarında belli olan yangın dolapları mevcuttur. Bu dolapların içinde yangın hortumu ve yangın tüpü bulunmaktadır. Bu malzemelerin kullanma talimatına uygun kullanılması gerekmektedir. 
   
 • Sitemizde, site yönetimi bünyesinde çalışan personellere belirli aralıklarla yangına müdahale konusunda eğitimler verilmektedir. 
   
 • Herhangi bir acil durumda konutunuzdan ayrılmak zorunda kalırsanız elektrik ana şalterinizi kapatınız. 
   
 • Alınan bu önlemler insan yaşamının korunması ve olabilecek tehlikelerin en az zararla geçiştirilebilmesi içindir. Bu önlemlerin uygulanmasında site acil durum ekiplerine yardımcı olunuz ve verilen talimatlara uyunuz. 
   
 • Konutlarda çıkabilecek yangın durumunda kat hollerinde ve yangın merdivenlerinde bulunan acil çıkış kapılarının önünde hiçbir engel olmamasına dikkat edilmelidir. 

ACİL DURUMLAR

Canan Residence’da tesisin tamamını kapsayan yangın uyarı sistemleri mevcuttur. Bu sistemler acil bir durumda sesli anonslar yapılarak insanların tahliye planına uyarak bulundukları mevkilerden güvenli bölgelere yönlendirmek için yangın sistemi ile koordineli olarak otomatik çalışır. Bu sistem gerektiğinde bağımsız gerektiğinde tamamı aktif çalışacak şekilde altı bölgeye ayrılmıştır. İstenildiğinde bu sistemlerden duyuru da yapılabilmektedir. 

Canan Residence deprem, su basması, sert rüzgarlar gibi doğal afetlere karşı teknolojinin eriştiği en son yenilikler ve uygulamalar esas alınarak inşa edilmiştir. Ancak doğal afetlerden daha fazla önem verilmesi gereken ve yüksek binaları tehdit eden bir başka konu da yangındır. Yangının yüksek binalara vereceği zarar, birçok doğal afete oranla daha önemlidir. Canan Residence teknolojik olarak yangının farkına varacak, konutunuz içinde ve asansör holünde de detektörleri bulunan bir yangın ihbar sistemine sahiptir. Canan Residence binada yaşayanları yangından haberdar edecek yangın ikaz sistemleri ile binanın belirli bölümlerinde yangına karşı kendi kendine müdahaleye başlayacak yangın söndürme sistemleri ile donatılmıştır. Bloklarda yangın uyarı anında kaçış için kullanılacak iki adet yangın merdiveni, tek kabinlik, itfaiye tarafından kullanabilen kaçış asansörleri bulunmaktadır. Yangın anında tüm asansörler güvenli katlara iner ve kapıları açık olarak sistemin normal hale geldiği komutu alana kadar bekler ve hareket etmez, bu neden ile yangın anında pozitif basınçlandırılmış yangın merdivenlerinin panik yapmadan kullanılması gereklidir. Site Yönetimi kadroları, diğer acil durumlar gibi yangın konusunda da eğitim almıştır ve belirli bir plan dâhilinde almaya devam etmektedirler. Belirli dönemlerde acil durumlara müdahale konusunda talimler ve uygulamalar da yapılmaktadır. Bu eğitim ve uygulamalar yılda en az bir kez, konutlarda ikamet eden sakinlerimizin de katılımı ile gerçekleştirilecektir. 

Günlük yaşamınızda alacağınız basit önlemler ile yangın çıkmasını engelleyebilirsiniz. Konutunuzun içinde yangına karşı her zaman alınması gereken standart önlemler yangın emniyeti için gerekli ve yeterlidir. (ütüyü prize takılı unutmamak, ocakları açık bırakmamak, yanan sigara izmaritlerini çöpe atmamak, evde yanıcı ve parlayıcı özellikleri olan ve yüksek sıcaklık ve/veya açık aleve gösterilmemesi gereken ürünler var ise bunları ayrı ve emniyetli şekilde saklamak, seyyar olarak kullanılacak kabloların ve prizlerin kaliteli olmasını sağlamak, bu tür kablolar üzerinden teknik açıdan verilen değerleri geçmemek gibi.) 

Çöplerinizi kapalı bir poşet içinde servis merdiveni sahanlığında bulunan çöp konteynırı içine bırakırken, herhangi bir sızıntı olmamasına ve yanan izmarit gibi çöp içinde yangına sebep olabilecek unsurlar olmamasına özen gösteriniz. Çöpler ve çöplerin toplandığı ortamlar, yangına karşı hassas bölgelerdir ve dikkatli davranışınız çok önemlidir. 

Yangın Tespit Ettiğinizde;

Herhangi bir yangın durumu tespit ettiğinizde, soğukkanlılığınızı kaybetmeden, kat holünüzde ve yangın merdiveni girişinde bulunan yangın ihbar butonuna basınız Site Yönetimine veya resepsiyona haber veriniz, komşularınızı uyarınız. 


İtfaiye Genel Telefon Numarası : 110

Kat Holü ve Yangında izlenecek Yol;

 • Yangın Merdivenleri 

Canan Residence ’da tüm bloklarda, herhangi bir tehlike anında tüm katlardan sizi güvenle binalarınızın dışına yönlendirecek yangın merdivenleri mevcuttur. Yangın merdivenleri pozitif basınçlandırılmış olduğundan, bu tür uygulamalar için en emniyetli "bina terk" aracıdır. Yangın merdivenlerinin kapıları, kullanılmadığı sürece kapalı tutulur. Yangın merdivenlerinin yerleri bina girişlerinde "Kat Holü Planı"nda gösterilmiştir. 

 • Yangın Dolapları 

Her katta yangın dolabı/dolapları mevcuttur ve yerleri bina girişlerinde bulunan "Kat Holü Planı"nda gösterilmiştir. Yangın dolapları içinde birer adet yangın hortumu ve vanası, birer adet 6 kg’lık yangın söndürücü bulunur. Yangın devresi, sürekli olarak basınçlı su ile dolu bulunmaktadır ve vana açıldığında su doğrudan kullanılabilecek durumdadır. 

 • Yangın Alarm Butonu 

Standart bir Yangın Alarm Butonu, elle alarm vermek üzere duvarda bulunmaktadır. Kat Holü Planında yeri / yerleri gösterilmiştir. Herhangi bir acil durumu veya özellikle de yangını haber vermek için, bu butonun camı kırılarak, butona basılması yeterli olacaktır.